Informacja prasowa Narodowego Centrum Kultury po konferencji prasowej nt. tegorocznej edycji Wschodu Kultury

FESTIWAL WSCHÓD KULTURY: 20.08–06.09.2020
BIAŁYSTOK – RZESZÓW – LUBLIN

Festiwal Wschód Kultury – Inny Wymiar w Białymstoku odbędzie się tradycyjnie pod koniec sierpnia, natomiast na jego odsłonę lubelską – Inne Brzmienia oraz rzeszowską – Europejski Stadion Kultury zapraszamy na przełom sierpnia i września.

Wschód Kultury to cykl festiwali organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury i samorządy Rzeszowa, Lublina i Białegostoku w ramach współpracy kulturalnej miast Polski Wschodniej z krajami Partnerstwa Wschodniego.  Ideą projektu jest wspólne odkrywanie tego, co niepowtarzalne w każdej z kultur, twórczy dialog, wymiana doświadczeń i artystycznych doznań. Jest to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce, które łączy działania trzech miast w jeden spójny projekt.

Na białostocką edycję Wschodu Kultury, znaną pod nazwą Inny Wymiar, zapraszamy w dniach 20-23 sierpnia 2020 r. Jubileuszowa 10. edycja Europejskiego Stadionu Kultury odbędzie się tydzień później, w dniach 28-30 sierpnia 2020 r. w Rzeszowie. Cykl imprez zamkniemy festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, który planujemy w Lublinie w dniach 3-6 września 2020 r.

Cała informacja prasowa do pobrania:

Wschod_Kultury_Informacja_prasowa (PL, PDF, 435.43KB)

Trailer Wschodu Kultury:

youtube.com/watch?v=Ute_moZ0nok

Filmowy zapis konferencji:

youtube.com/watch?v=yN674zSiWzQ